Selské kuře

KALIMERO NATURAL

Jde o výkrmové selské přírodní brojlery, nejvhodnější na "odchov na dvoře". 


Jedná se o  drůbež  určenou především na maso.

doba výkrmu                          49 dní a víc
doporučená doba výkrmu      81 dní
barva kůže a noh                   žlutá a bílá
barva peří                               různá
hmotnost                                2.500g - 5.500g  
 


Selská kuřata Kalimero dodáváme nesexované. Jsou velmi nenáročná na krmivo, zejména v pozdějším období odchovu (obilí, kukuřice). 

Odchov kuřat Kalimero trvá 49 až 120 dní. Hmotnost kuřat při intenzivním výkrmu ve věku 60 dní je 2,3 až 2,8 kg při spotřebě krmiva přibližně 2,3-2,5 kg na 1 kg živé hmotnosti kuřete. Ve věku 120 dnů nabývá hmotnost 4 až 5,5 kg.  

Moje kuřata pouštím mezi slepice na snášku. To znamená, že dostávají stejné krmení. Velkou část potravy si najdou, napasou se trávy a vyzbírají veškerou ,,havěť,, včetně slimáků.

Při tomto způsobu chovu mají ve 100 dnech 2,3 až 2,8 kg v kuchyňské úpravě.

 

Kalimero je těžký typ kuřat, určený přednostně na maso. Jejich výhodou je zejména to, že nejsou choulostivé na měknutí kostí, rádi se pasou a jsou zhánlivé za přírodní potravou při pastvě. Kuřata jsou obvykle krotká a přítulná. 

Oproti průmyslově chovaným bílým brojlerů se jedná o naturální produkt odolný vůči chorobám. Kuřata Kalimero rostou pomaleji než bílý průmyslový brojler, ale tento jev je jejich výhodou, protože pomalejší přibývání na váze znamená zdravější maso s jeho výbornou a nenapodobitelnou chutí a kvalitou. Chov je možný bez hormonů, tedy stimulátorů růstu, bez masokostní a rybích mouček, což zajišťuje čistotu složení masa.

Pokud slepičky Kalimero nepoužijeme pro jatečné účely, začnou  kolem 24. týdne života snášet vejce. 

Tento druh drůbeže Vám dává naprostou volnost v tom slova smyslu, že není třeba jako u průmyslových bílých brojlerů v době jejich jatečné hmotnosti porazit všechny najednou a maso ukládat do mrazících boxů. Kuřata dorůstají postupně, čímž se mohou porážet podle potřeby průběžně. Mají pak krásnou žlutou kůži. 

Kuřata Kalimero dodáváme v různých barvách peří, některé i s genem holých krků (holokrčky-pod názvem K-AVI). Holokrčky mají nejjemnější kůži, nejkvalitnější maso téměř bez tuku a jsou výjimečně otužilé a odolné. 

Dodáváme i násadová vejce. 

Kuřata Kalimero dodávám nesexované v měsících Duben až  Červen ve věku 2 dny.

 

 

CHCI OBJEDNAT KALIMERO NATURAL